Vycházející žáci

Přijímací řízení na střední školy

Podrobnosti k přijímacímu řízení pro školní rok 2022/23 naleznete ZDE

Na základě novely školského zákona, která nabyla účinnosti dnem 1. 1. 2012, došlo k níže uvedeným změnám podmínek přijímacího řízení ke vzdělávání ve středních školách a konzervatořích v následujícím období školního roku 2019/2020:

• Počet přihlášek pro první kolo přijímacího řízení je dvě.
  • Přijatý uchazeč již nedostane písemné rozhodnutí o výsledku přijímacího řízení. Ředitel střední školy odesílá rozhodnutí pouze nepřijatým uchazečům, seznam přijatých uchazečů zveřejní na škole a webových stránkách školy
  • Lhůta pro uplatnění zápisového lístku (nebo případně pro odvolání) běží ode dne, kdy ředitel školy zveřejní seznam přijatých uchazečů
  • Nepřijatým uchazečům se jako dosud oznamuje výsledek přijímacího řízení zasláním rozhodnutí písemně. I nadále se při nedoručení ukládá rozhodnutí o nepřijetí u provozovatele poštovních služeb (po dobu 5 pracovních dnů, pak je považováno za doručené) a nemění se lhůta 3 pracovních dnů pro případné odvolání.
  • Lhůta pro uplatnění zápisového lístku seprodlužuje z 5 na 10 pracovních dnů ode dne, kdy byl výsledek přijímacího řízení zveřejněn.
  • Vzít zpět zápisový lístek novela školského zákona neumožňuje. Výjimkou je případ, kdy jej žák bere zpátky pro uplatnění na druhé škole, kde bylo jeho odvolání úspěšné. Dokladem pro vydání zápisového lístku je rozhodnutí o přijetí na základě odvolání. Přitom není rozhodující, ve kterém kole přijímacího řízení byl na základě odvolání přijat.
  • Součástí přihlášky ke vzdělávání již není výstupní hodnocení, protože jej základní škola nemá povinnost zpracovávat.