ZŠ a MŠ Lomnice nad Lužnicí

Poprvé v mateřské škole

• příchod 1. 9. do 8:00 hodin do třídy dle vyvěšeného seznamu
  • přinést vyplněný evidenční list potvrzený dětským lékařem a dotazník o dítěti
  • přinést ručník, bačkory, náhradní oblečení, pyžamo, povlečení a prostěradlo na dětskou postýlku, plastový hrnek, 2 balení papírových kapesníků, vlhčené ubrousky
  • vše řádně podepsané!
  • podrobnosti na informační schůzce v srpnu

Informace o provozu

• součástí základní školy je i mateřská škola
  • v letošním roce jsou otevřeny čtyři třídy
  • provozní doba 6.00 - 16.45 hodin
  • ve spolupráci s Pedagogicko psychologickou poradnou Jindřichův Hradec proběhne screeningové vyšetření předškoláků
  • stravování dětí MŠ zajišťuje školní jídelna

Činnost zájmových kroužků

• součástí práce MŠ je i bezplatná nabídka zájmových kroužků
  • v letošním roce jsou nabízeny pro předškoláky dva kroužky
  • Zdravotní tělocvik - Bc. I. Šafářová
  • Veselé zpívání - J. Němcová
  • činnost kroužků probíhá v dopoledních hodinách od října do května

Odhlašování stravy v době nepřítomnosti dítěte

• dítě lze odhlásit nejpozději do 8:00 h ráno na telefinních číslech jednotlivých tříd nebo osobně
  • oběd lze odnést pouze v 1. den nepřítomnosti dítěte ve školce
  • ve vlastním zájmu věnujte pozornost řádnému odhlašování stravy, v opačném případě strava propadá, cena oběda je odečtena z vašeho účtu
  • výdej oběda je stanoven na 11:15 - 12:00 h
  • oběd je určen k přímé spotřebě

Úplata za MŠ

V souladu se zákonem č. 561/2004 Sb. o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (Školský zákon) a vyhláškou o mateřských školách dochází s platností od 1. 2. 2006 k vybírání úplaty podle § 123 za mateřskou školu dle těchto pravidel:

Pokud nebude dítě pobývat ani jeden den v měsíci v mateřské škole, pak může být částka za jeho pobyt v mateřské škole snížena až na polovinu.

O snížení nebo prominutí úplaty rozhoduje ředitelka školy na základě písemné žádosti zákonného zástupce.

Plné znění Vnitřní směrnice o úplatě za předškolní vzdělávání a školské služby - školní družinu je zveřejněno v prostorách základní školy a mateřské školy.

Pro stravné a školné je nutné vyřídit si u své banky souhlas s inkasem ve prospěch účtu 273 208 990/0300. Kopii souhlasu s inkasem odevzdejte v MŠ.

1. výše úplaty na jedno dítě měsíčně je stanovena na 320 Kč
  2. děti v posledním roce předškolního vzdělávání mají docházku zdarma (úplata za školní stravování tímto není dotčena)

dnes, sobota 27. 11. 2021
mírné sněžení 3 °C -3 °C