Počty žáků ve třídách

8. třída - Mgr. Vořechovská Kamila

9. třída - Mgr. Petrásková Šárka

Nabídka mimoškolních aktivit:

Přesný přehled zájmových útvarů bude zveřejněn po uzavření náborů jednotlivými vyučujícími.
I v letošním školním bude mimoškolní činnost provozována pouze s finanční spoluúčastí rodičů.
Poplatek činí 200,- Kč za útvar mimoškolní činnosti a pololetí školního roku. Tato částka je jen částečnou úhradou nákladů školy na činnost. Rodiče musí žáka písemně k činnosti přihlásit, činnost podléhá evidenci o docházce, případně stejnou formou docházku ukončit.

Upozornění na uvolňování žáků během školního roku

Upozorňujeme rodiče, že zákon č. 561/2004 Sb., který stanovuje povinnou školní docházku a povinnost zákonných zástupců přihlásit školou povinné dítě k zápisu do školy a dbát, aby docházelo do školy pravidelně a včas. Zároveň jsou zde jasně stanovena pravidla pro omlouvání absence žáků. Pravidla jsou též upravena školním řádem.

Mobilní telefony

Mobilní telefon není v žádném případě věc nutná k výuce. Mobilní telefon musí být v době výuky vypnutý. Žák je povinen mít ho neustále u sebe a pod kontrolou nebo ho uložit na místo k tomu určené (osobní uzamykatelná skříňka), kam nemá nikdo ze žáků po uzamčení přístup. Pokud nebude tento postup dodržen, poškození či případná ztráta nebude ze strany školy hrazena ani projednávána.

Při ztrátě a poškození bude škola postupovat obdobně též u drahých el. diářů, kalkulaček a podobně. Žádáme rodiče, aby zvážili i nošení zlatých ozdob.

Kouření žáků

Upozorňujeme rodiče žáků, že tak jako není tolerováno kouření žáků v prostorách školy, nebude tolerováno ani v bezprostřední její blízkosti.
Samotné kouření můžeme jen velmi těžko ovlivnit, ale budeme bojovat proti špatnému příkladu a negativnímu ovlivňování.