Ovoce do škol

Ovoce do školNaše škola se účastní evropského projektu Ovoce do škol s finanční podporou Evropského společenství.

Projekt se vztahuje na žáky prvních až pátých ročníků základních škol. Dodávané produkty dostanou děti z cílové skupiny zdarma.

Předmětem podpory jsou čerstvé ovoce a zelenina bez obsahu přidaných cukrů, tuků, soli a sladidel a dále balené ovocné a zeleninové šťávy, bez obsahu přidaných cukrů, tuků, soli, sladidel a konzervantů.

Dodávky ovoce a zeleniny v projektu "Ovoce do škol" budou dětem dávány nad rámec pravidelného školního stravování, tzn. že dodávka ovoce a zeleniny v projektu „Ovoce do škol“ nebude nahrazovat naplňování výživových norem stanovených vyhláškou č. 107/2005 Sb., o školním stravování.

Více informací na stránkách MŠMT.