Historie školy

Budova obecné školy byla vzhledem ke zcela nevyhovujícímu stavu stávající školy vybudována  z domu na náměstí vedle radnice v letech 1880 –1882. Měšťanská škola  na Václavském náměstí  byla  postavena během dvou let a vyučování v ní začalo v roce 1903. V roce l921 měla obecná škola 367 a měšťanská 171 žáků. Od září 1938 se stala školou i pro okolní obce. Po válce získala k užívání i 2. patro budovy MNV.

Od roku 1970 byly prováděny rozsáhlé rekonstrukce obou školních budov (ústřední topení, školní hřiště, fasády, okna, podlahy, atrium aj.). Interiéry školy byly modernizovány, vybudovány odborné učebny, kabinety, spojovací chodba se šatnami, upraveno respirium.

Od roku 2005 se postupně modernizuje stávající zázemí školy:

• zbudování sborovny pro učitele včetně technického zázemí
  • rekonstrukce tříd na 1. stupni - podlahy, zavedení teplé vody, obklady, nátěry, bílení
  • rekonstrukce toalet na 1. stupni – na chlapeckých toaletách byly „kanálky“ konečně  nahrazeny pisoáry
  • rekonstrukce atria na 2. stupni – prosvětlení prostor bylo dosaženo odstraněním umakartového obložení, bílením, výměnou svítidel  a umístěním zrcadel
  • rekonstrukce tříd na 2. stupni - přívod teplé vody do 4 učeben, podlahy, bílení
  • vybudování učebny PC na 1. stupni
  • vybavení učeben výškově nastavitelným nábytkem
  • zřízení a vybavení učebny hudební výchovy
  • stávající školnický byt přebudován na cvičnou kuchyňku
  • nákup 2 interaktivních tabulí
  • inovace školní počítačové sítě - nový server a nové vybavení učebny informatiky žákovskými stanicemi, nový portál školy
  • vybavení učebny informatiky na 2. stupni novým nábytkem
  • rekonstrukce učebny fyziky - nová podlahová kritina, nový nábytek
  • postupné nahrazování bezpečnosti nevyhovujících tabulí novými

Nemůžeme také děti učit bez takové samozřejmosti, jako jsou počítače. Díky grantům  vybavujeme školu ICT technikou – nové počítače, notebooky, dataprojektory, elektrické plátno, digitální kamera a   digitální fotoaparáty.

V roce 2008 se zateplovalo. To abychom se chovali hospodárně a ekologicky, ale hlavně, aby našim dětem nebyla zima. Vyměnila se okna, zateplení a nova fasáda zdobí obě budovy školy. Škola má dokonce dlouho očekávanou novou střechu.