Vynikající výsledky Scio-testů žáků 6. a 9. ročníku naší školy

ČJ 9. ročník Scio testy

V příloze této zprávy je informace o výsledcích testování žáků 6. a 9. ročníku naší školy. Jsme velmi rádi, že výsledky jsou ve většině nadprůměrné a například v testování z ČJ 9. ročníku jsou lepší než 70% z 500 zúčastněných škol v ČR, včetně víceletých gymnázií.

Vážení rodiče, milí žáci,

rádi bychom Vás informovali o výsledcích naší školy v rámci Národního testování, které proběhlo na podzim roku 2022. K testu z českého jazyka, anglického jazyka, matematiky a obecných studijních předpokladů jsme přihlásili žáky 6. a 9. třídy naší základní školy.

Národního testování, které zabezpečuje společnost SCIO, se naši šesťáci zúčastnili v konkurenci více než 5 000 žáků z celé ČR. V českém jazyce předstihli více než polovinu zúčastněných škol (výborného výsledku dosáhli zejm. v oblasti interpretace a získávání informací), v matematice se umístili lehce podprůměrně, ovšem v adaptivním testu z anglického jazyka většina žáků dosáhla úrovně A1 (několik i A2/B1), což je také ve zřetelném nadprůměru sledovaných základních škol.

Analýza výsledků testování 9. tříd byla obzvláště potěšující. Výsledky našich žáků v českém jazyce jsou totiž lepší než u 70% zúčastněných škol včetně víceletých gymnázií. Z analýzy vyplynulo, že jejich studijní potenciál v českém jazyce umíme velmi dobře využít a žáci pracují nadprůměrně. V matematice sice v celostátním srovnání naši deváťáci těsně nedosáhli průměru, ale v kontextu jejich zjištěných obecných studijních předpokladů můžeme říci, že škola dosáhla optima vzhledem k jejich možnostem. V angličtině se také umístili v nadprůměru, což v konkurenci téměř 20 000 žáků je určitě úspěchem.

Obě testované třídy tedy dosáhly velmi dobrých výsledků. Individuální výsledky budou žákům 6. a 9. třídy předány spolu s pololetním výpisem z vysvědčení.

Mgr. Klára Jelínková

zástupce ředitele ZŠ a MŠ Lomnice nad Lužnicí