Úspěch našich žáků v oblasti finanční gramotnosti

V lednu 2023 se žáci a žákyně našeho 9. ročníku zúčastnili Ekonomické olympiády pro ZŠ. Z 261 přihlášených základních škol a víceletých gymnázií se naše škola umístila v TOP 30. V konkurenci více než 9 000 žáků z celé ČR obsadili tedy 26. místo, v Jihočeském kraji byli dokonce nejlepší.

Ekonomická olympiáda je hlavním projektem Institutu ekonomického vzdělávání (INEV), který se zabývá zvyšováním finanční gramotnosti mladých lidí. Letos se druhým rokem pořádala také pro žáky ve věku 12 - 16 let.

Naše škola vzdělává žáky v oblasti finanční gramotnosti dlouhodobě, zejména ve vyšších ročnících 2. stupně. Krásné umístění je pro všechny hezkou odměnou.

Mgr. Klára Jelínková

Datum vložení: 15. 2. 2023 18:48