Informace k plánované stávce 27.11.2023

Bližší informace k plánované stávce pro rodiče a širokou veřejnost

Důvody, proč Českomoravský odborový svaz vyhlásil výstražnou stávku na 27. 11. 2023, jsou:

1. Snížení finančních prostředků na výuku, které by způsobilo:
  • pokles počtu hodin věnovaný ve výuce (to znamená především omezení dělení tříd na skupiny, ve kterých je vzdělávání efektivnější)
  • zvyšování počtu žáků ve třídách
  • omezení volitelných předmětů
  • možnou likvidace malotřídek.
  1. Snížení finančních prostředků na asistenty pedagoga, což by ohrozilo společné vzdělávání dětí se speciálními vzdělávacími potřebami
  2. S avizovanými škrty počtu nepedagogických pracovníků by školy jen těžko zajistily provoz

a ve svém důsledku tyto zdánlivé úspory mohou mít vliv na kvalitu a dostupnost školního stravování

Celé znění otevřeného dopisu může přečíst ZDE.

Z výše uvedeného vyplývá, že důvodem stávky nejsou platy učitelů! Většinu kolegů, včetně mě samotného, by však zajímal váš názor na danou problematiku. Respektive nás zajímá, jak vyhlášenou stávku vnímáte vy, rodiče, a zda by pro vás stávka, respektive uzavření MŠ, ŠD a ZŠ byl problém či nikoliv. Jsou to dvě odlišné věci, které se často spojují či zaměňují. Prosíme tedy o vyplnění přiloženého anonymního dotazníku, který nám všem velmi pomůže pro následné rozhodování v dané problematice.

Mně samotnému pomůže při budoucím jednání se zástupci MŠMT či krajským úřadem. Velmi děkuji.

Mgr. Tomáš Maruška

Odkaz na vyplnění krátkého dotazníku (dvou otázek): https://forms.gle/t6eyd927CH1V9hLS8