Škola pro život

Tento projekt je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky. Výše poskytnuté dotace je 3 800 000,- Kč.

Obsah projektu

Projekt navazuje a dále rozvíjí projekty Zdravá škola a Tvořivá škola, které se ve škole realizují od roku 2005. Současné kvalitní vzdělávání nemůže být odtrženo od reality, ale naopak musí z ní vycházet. Základní otázka, na kterou projekt odpovídá zní: Co je dnes pro život důležité?

Odpovědí je formulace pěti klíčových oblastí:

• rozumět ICT a umět je používat
  • umět se chovat k lidem a k sobě samému
  • umět se chovat k okolí, ve kterém žijeme
  • umět se chovat k penězům
  • umět pracovat s informacemi a umět je používat

V rámci těchto pěti oblastí bylo stanoveno 9 klíčových aktivit, které povedou k dosažení definovaných cílů.

Klíčové aktivity projektu

• Zřízení a provoz ICT učebny a půjčovny
  • Implementace e-learnigové výuky
  • Rozvoj tvořivosti v ŠVP
  • Cestovní kancelář Krasohled - systém ročníkových akcí
  • Rozumíme penězům
  • Čím budu
  • Mediální výchova
  • Osobnostní a sociální výchova s důrazem na etiku
  • Sebehodnocení učitele a DVPP

Výběrové řízení

V rámci projektu je vypsáno výběrové řízení na dodávky informační a komunikační techniky včetně SW

• Výzva k podání nabídek

Konference projektu

V rámci projektu bude 23. 10. 2010 probíhat konference, kde budou představeny dosavadní výstupy jednotlivých klíčových aktivit. Pozváni jsou partneři projektu a zástupci základních škol v regionu.

Realizace projektu

zde k nahlédnutí