EU peníze pro ZŠ

Škola je zapojena do výzvy EU peníze školám

Od 15. října 2011 realizuje projekt EU peníze pro ZŠ Lomnice nad Lužnicí. Doba realizace projektu je 30 měsíců. Projekt je podpořen částkou 1 133 780 Kč.

Cíl projektu:

• individualizace výuky cizích jazyků, čtenářské a informační gramotnosti, matematické gramotnosti
  • vytváření nových vzdělávacích materiálů
  • další vzdělávání pedagogických pracovníků v oblasti cizích jazyků, čtenářské a informační gramotnosti, matematické a finanční gramotnosti

Škola zjistila velké rozdíly mezi úrovní čtenářské a informační gramotnosti jednotlivých žáků. Na základě výsledků testování se výuka bude individualizovat, rozdělí žáky podle dosažené úrovně čtenářské a jazykové gramotnosti do dvou skupin.

Realizací výuky žáků v menších skupinách, která bude metodicky přizpůsobena schopnostem žáků a jejich individuálním potřebám, docílí škola zlepšení čtenářské a informační gramotnosti žáků.

Výběrové řízení

v rámci projektu je realizováno výběrové řízení Dodávka interaktivních tabulí včetně SW