Za zvířátky do družiny

V rámci enviromentální výuky družina zajistila pro děti program organizovaný Ekocentrem Cassiopeia České Budějovice s názvem "Poznáváme lesní zvířátka".

Za zvířátky do školní družiny

Ve druhém pololetí tohoto školního roku jsme opět a rádi využili nabídky výukových programů na environmentální téma, které pro děti nabízí Ekocentrum Cassiopeia České Budějovice. Pro děti jsme tentokrát vybraly téma „Poznáváme lesní zvířátka“. Program trval celkem 2 vyučovací hodiny a celý proběhl v prostorách naší školní družiny.

Děti se společně s liškou Amálkou vydaly do hlubokého lesa. Pomocí audionahrávek a jednoduchých hádanek se seznámily s lesními zvířátky – s jejich potravou, stopami, a pelíšky. Dozvěděly se také, jaké má kdo nepřátele, jak se zachovat při nalezení osamoceného mláďátka v přírodě a jakému zvířeti je lepší se raději vyhnout. Na závěr programu si děti s pomocí razítek zvířecích stop vytvořily mapu vlastního příběhu o potravních vztazích v tomto ekosystému.

Napsala: Věra Bártů

Datum vložení: 6. 4. 2023 21:27