Projekt "Čte celá rodina"

Tento projekt pořádá naše škola pravidelně každý rok v březnu - měsíci věnovaném knihám - na podporu rozvoje čtenářské gramotnosti dětí na 1. stupni ZŠ.

Čte celá rodina

(13. 3. – 17. 3. 2023)

Březen je už od roku 1955 oslavou čtení, vyprávění a knížek.

Čtení a poslouchání je aktivitou, která nám pomáhá rozvíjet mnohem víc než jen slovní zásobu a fantazii. Rozvíjí také empatii, schopnost naslouchat a porozumět druhým, a tím nakonec i sobě samému.

Na naší škole probíhají v tomto měsíci již několik let projektové dny

„Čte celá rodina“. I v letošním roce jsme v našich třídách mohli přivítat rodiče a prarodiče žáků, aby nejenom svým dětem a vnoučatům mohli zpříjemnit školní den předčítáním.

Těší nás, když vidíme, že děti, navzdory všem lákadlům a technickým vymoženostem současného světa, nejenom rády poslouchají, ale i samy čtou a obohacují tak své životy.

V některých třídách se děti seznamovaly s různými tituly, oblíbenými knihami svých spolužáků nebo zvolily knížku, ze které příchozí postupně předčítali. Účast byla hojná, což nás velmi potěšilo a už teď se těšíme na další příjemná setkání a předčítání.

Jmenovitě děkujeme: L. Šteruské, A. Nohavové, L. Krausové, K. Zvoňarové, R. Benedové, E. Píšové, V. Petrželové, V. Maškové, J. Štěpánové, Z. Jackovi,

L. Čoudkové, I. Vackové, J. Pumprové, Z. Bickové, K. Navrátilové,

O. Morongové, E. Kreimové, L. Ouškové, J. Schreibmeierové, I. Švehlové a paní Lorencové.

*Týden předčítání nám zpestřily i besedy v naší městské knihovně, za které patří dík naší milé knihovnici, paní Božovské.

*A třešničkou na dortu byl dárek od paní Sedláčkové, která stejně jako v loňském roce zakoupila i letos pro naše žáky dva nové tituly knih v takovém počtu, aby každé dítě mělo svou a mohli jsme je tak společně číst a využívat v hodinách čtení.

Ještě jednou děkujeme, moc si toho vážíme.

Za 1. st. ZŠ zapsala Mgr. Helena Nohavová

Datum vložení: 29. 3. 2023 18:23