Dotazník k zájmu zajištění svačin na ZŠ

Prosíme rodiče o vyplnění dotazníku jak v případě zájmu, tak i nezájmu zajištění svačin pro žáky ZŠ. Odkaz na elektronický dotazník a více informací v textu nebo příloze této zprávy.

Děkujeme.

Vážení rodiče a žáci!

ZŠ ve spolupráci se školní jídelnou připravila možnost objednávání a výdej svačin pro žáky I. stupně i II. stupně naší školy.  V případě zájmu o svačiny u více jak 50 žáků od října tohoto roku zahájíme do konce kalendářního roku 2022 přípravu a výdej svačin jako zkušební provoz. Následně vše vyhodnotíme, v případě našich kapacit zajištění a vašeho zájmu budeme pokračovat, nebo výdej svačin ukončíme.

Na webových stránkách školy (případně ZDE v odkazu – elektronický dotazník svačin ZŠ) najdete elektronický dotazníkový formulář, který v případě zájmu, ale i nezájmu o svačiny prosím vyplňte. Ten bude sloužit jako sběr informací a především určení počtu zájemců o svačiny.

Cena svačiny pro žáky (Cena zahrnuje nákup surovin, přípravu, energie, dopravu, balicí materiál atd.)

I. stupně            17,- Kč

II. stupně            19,- Kč

Způsob objednání a úhrada: Od října zpřístupníme v objednávkovém systému školní jídelny na obědy (strava.cz) možnost objednání svačin. Z důvodu nákupu a přípravy bude možné objednat svačiny oproti obědu vždy minimálně tři dny dopředu.

Způsob odhlašování: Stejný jako při odhlašování obědů. Minimálně jeden den předem. V případě nemoci lze vyzvednout oběd spolu se svačinou a je nutné oběd i svačinu odhlásit.

Výdej: Během první a druhé přestávky pro žáky I. stupně v prostorách školní družiny, pro žáky II. stupně v prostorách školní kuchyňky.

(poznámka: způsob nebo místo distribuce svačin lze případně měnit dle možností a kapacit pedagogických či nepedagogických pracovníků, počtu výdejů, druhu stravy atd.)

Ukázka jídelníčku čtrnácti dní:

1. týden

2. týden

Šunkový sendvič, ledový salát

Šunková pěna, houska, rajče

Jarní pomazánka, okurka, cereální kaiserka

Sýrová pomazánka, okurka, maková kaiserka

Vanilkový pudink, jahodový toping, piškoty

Koblih, vanilkové mléko, jablko

Pomazánkové máslo, francouzská bageta, rajče

Bylinkové máslo, rohlík, paprika

Tvarohová pomazánka, chléb, mléko

Rybí pomazánka, chléb, cherry rajče

Chápeme, že ne všem musí vše chutnat. Nicméně naučení se jíst pestrou stravu, je jednou ze základních složek zdravého životního stylu a zdraví člověka. Rádi využijeme daný jídelníček i jako způsob komunikace se žáky o výživových hodnotách daných surovin, způsobu výroby daných surovin, ekonomické náročnosti přípravy svačin, ekologie atd.

Pokud budete mít jakýkoliv dotaz, připomínku či nápad, neváhejte nás prosím kontaktovat reditel@zsmslomnice.cz.

Mgr. Tomáš Maruška

ředitel ZŠ a MŠ Lomnice nad Lužnicí