Dopravní soutěž

4. května se naši mladší žáci úspěšně zúčastnili oblastního kola Dopravní soutěže, kterou organizuje BESIP. Postupují do krajského kola!

Dopravní soutěž v Třeboni

Dne 4. května jsme se jako již tradičně každý rok opět zúčastnili Oblastního kola Dopravní soutěže v Třeboni. Soutěž každoročně organizuje Ministerstvo dopravy – BESIP a její vítězové postupují do krajského a následně celostátního kola. Dopravní soutěž je určena především žákům základních škol, které má za cíl seznámit s pravidly bezpečného dopravního provozu a podpořit tak správné chování dětí jako účastníků provozu. Soutěží vždy smíšené družstvo 2 chlapců a 2 dívek a své síly měří jak v praktické části, tak v teoretické části soutěže. Praktická část se soustředí na praktické dovednosti v oblasti silničního provozu, které žáci demonstrují v jízdě zručnosti, jízdě po dopravním hřišti, orientací v dopravní situaci, ale také například schopností poskytnout základní první pomoc. Teoretická část je zaměřená na pravidla silničního provozu, kdy děti v testových zadáních odpovídají na otázky z oblasti dopravních předpisů a bezpečnosti řidičů, ale i chodců a cyklistů.

Žáci naši školu letos reprezentovali v mladší kategorii (10 – 12 let), kdy se zúčastnili Karolína Vávřová, Aneta Stellnerová, Matyáš Klička a Štěpán Julák. Všechny disciplíny zvládli naši žáci bez potíží a umístili se s přehledem na 1. místě. V jednotlivcích této kategorie také zabodovala druhým místem naše Karolína Vávřová. Díky tomuto krásnému úspěchu naši žáci postoupili do krajského kola, ze kterého ti nejúspěšnější soutěžící postupují do finále, které se koná na konci školního roku. Vítězové soutěže tradičně získávají také zajímavé ceny a ocenění.

Všem soutěžícím patří veliké díky a pochvala za reprezentaci školy. Zároveň přejeme hodně úspěchů v krajském kole, které se bude konat 7. června v Českých Budějovicích.

Napsala: Věra Bártů

Datum vložení: 13. 5. 2023 12:08