Divadlo opět žije a my s ním

Žáci 1. stupně navštívili oblíbené Malé divadlo v ČB, tentokrát v něm zhlédli divadelní zpracování známé pověsti o Bruncvíkovi a o tom, jak se ve znaku naší země objevil sympatický lev.

Divadlo opět žije a my s ním

Bruncvík aneb Jak lev do znaku přišel

(20. 1. 2023)

Tak už jsme mohli opět usednout v hledišti kamenného divadla a nechat se unášet na vlně kreativního zpracování české legendy o rytíři Bruncvíkovi a jeho dobrodružné cestě za získáním lva do českého znaku. Autorem tohoto představení je Jiří Jelínek a v Malém divadle neztrácí ani po několika letech, kdy je součástí repertoáru své kouzlo.

Malé divadlo je pro nás zárukou kvality a rádi se do něj s dětmi vracíme. Dva roky jsme se bez tohoto kouzelného místa museli obejít, a o to víc si teď užíváme jejich představení, která jsou pestrá v provedení, nechybí v nich písničky, krásné loutky i kulisy, které si mohou děti po představení prohlédnout a osahat.

Pro řadu dětí to bylo první setkání s kamenným divadlem a byla to pro ně velká událost. Moc mě těší, že rodiče podporují i kulturou oblečení váhu takové návštěvy, většina dětí to pak přijímá jako sváteční událost, z čehož máme radost a herci jistě také.

Již v prosinci nám Malé divadlo zpříjemnilo adventní čas svým představením Gloria aneb Docela malé klanění docela malému jezulátku, které bylo příjemným pohlazením v tomto čase. Na závěr představení si mohly děti rozpohybovat scénu lidiček, kteří se jdou klanět jezulátku, a takováto milá překvapení skrývá téměř každé jejich představení.

Na představení o Bruncvíkovi by měla navazovat dílna „Jak se stát hrdinou“ v 3D ateliéru Jihočeského divadla, která na děti teprve čeká.

Přejme si, aby se mezi dětmi objevili další odvážní hrdinové, kteří se jen tak něčeho nezaleknou a budou stát vždy na straně pravdy.

Za 1. stupeň ZŠ napsala Mgr. Helena Nohavová

Datum vložení: 15. 2. 2023 19:08