Portál ZŠ a MŠ Lomnice nad Lužnicí - vývoj VII.

Během tohoto období je plně využívána Žákovská online na školním portálu a její chod je stabilní. Do budoucna pravděpodobně dojde k vylepšení výstupů, které Žákovská online poskytuje, například sledování průměrů v různých předmětech a podobně.

Od začátku školního roku jsme nastartovali intenzivní spolupráci školního portálu se stále oblíbenějším školním Facebook profilem. Po zaškolení ve správě Facebook profilu vedoucí projektu oznamuje v profilovém streamu většinu úprav portálu a uživatelům přihlášeným ke školnímu profilu tak neunikne žádná novinka či oznámení.

Abychom důležitá oznámení zpřístupnili i uživatelům, kteří nepoužívají Facebook, navrhli a posléze implementovali jsme novou fuknci Oznámení. Pomocí ní mohou učitelé vložit oznámení (například o konání třídní schůzky) jen pro rodiče, nebo jen pro žáky, nebo pro obě skupiny. Vkládání nových oznámení je velmi podobné vkládání známek a v tomto duchu se i aktuální oznámení uživatelům zobrazují v Žákovské online nad známkami. Další novou funkcí portálu je modul Ankety, který dovoluje vytvářet ankety (včetně definice odpovědí) a uchovává výsledky hlasování.

Na konci října bylo nutné zajistit proloužení hostingu portálu a na konci listopadu prodloužení doménového jména „lomnicenl.net“.

Dalším postupem ve vývoji portálu bude vývoj modulu Výukové materiály, který bude uchovávat podklady pro výuku, vztaženo k předmětům, ročníkům, atd... Modul bude sestavem s ohledem na budoucí možný import či export dat. Tento modul bude relativně rozsáhlý počtem svých vazeb a nastavení a práce na něm budou dlouhodobějšího charakteru.

Datum vložení: 17. 6. 2020 15:27
Datum poslední aktualizace: 17. 6. 2020 15:27