Portál ZŠ a MŠ Lomnice nad Lužnicí - vývoj VI.

V závěru školního roku jsme do portálu školy integrovali sociální pluginy služby Facebook. Tyto pluginy obohacují školní portál (například možností komentovat novinky či fotogalerie) a těsněji propojují všechny uživatele portálu. Prostřednictvím proudu příspěvků na Facebook stránce portálu školy mohou fanoušci získávat nejnovější informace o změnách ve výuce, o novinkách na webu nebo o školních akcích.

Během letních prázdnin učitelé, žáci ani rodiče nevyužívali služeb „žákovské online“ a z tohoto důvodu bylo toto období vhodné pro systémovou profylaxi a instalaci nutných aktualizací aplikačního a databázového serveru. Dále jsme provedli analýzu dat sesbíraných během čtyřměsíčního testovacího provozu „žákovské online“. Na základě této analýzy došlo k ukotvení datového modelu.

V závěru tohoto období jsme v souladu s datovým modelem navrhli a po té úspěšně realizovali první přechod celého portálu na nový školní rok. Součástí tohoto každoročního procesu je přidání prvňáčků a nových (přistěhovaných) žáků, včetně revize odstěhovaných a propadlých žáků. Proces přechodu k dalšímu školnímu roku proběhl bez potíží a zkušenosti při něm získané budou využity v příštím vývoji portálu.

Datum vložení: 17. 6. 2020 15:27
Datum poslední aktualizace: 17. 6. 2020 15:28