Portál ZŠ a MŠ Lomnice nad Lužnicí - vývoj V.

V tomto období jsme dokončili veškeré funkce, které zajišťují základní fungování tzv. „online žákovské knížky“ - tedy prostředí, které umožňuje učitelům hodnotit své žáky a žákům a jejich rodičům umožňuje k těmto hodnocením přistupovat. Neprodleně po zajištění technické části jsme do projektu zapojili učitele, rodiče i žáky – informovali jsme uživatele o možnosti registrace k portálu a o spuštění „online žákovské“. V život ji pak oživili především ti učitelé, kteří poctivě vkládají hodnocení svých žáků do portálu. Tím začalo hromadné testování funkčnosti portálu a především „online žákovské knížky“. Během více než měsíčního prověřování nedošlo k žádné kolizi ani významné chybě. Většina uživatelů tak vůbec nepozná, že je systém stále ve vývoji a že přispívají k úspěšnému dokončení první testovací fáze portálu. Vývoj portálu zachovává data z testovací fáze a je prováděn inkrementálně za chodu celého systému.

Navíc jsme pro každého uživatele (učitele a žáky) připravili vlastní webový prostor začleněný do strukury portálu. Po přihlášení tak má každý uživatel k dispozici prostředí pro správu vlastních webových stránek na adrese

http://zsweb.lomnicenl.net/{uživatelské jméno}/

Dále nás čeká dokončení testovací fáze a její vyhodnocení. Dle výsledků očekáváme další ladění a vylepšování „žákovské online“ a dalších uživatelských funkcí. Během letních prázdnin bude také provedena analýza přechodu na další školní rok tak, aby tento proces mohl být implementován před 1.9.2010, tedy před začátkem dalšího školního roku.

Datum vložení: 17. 6. 2020 15:28
Datum poslední aktualizace: 17. 6. 2020 15:29