Portál ZŠ a MŠ Lomnice nad Lužnicí - vývoj IV.

Analýza uživatelského prostředí portálu

Na základě připomínek k portálu posbíraných od uživatelů jsme vypracovali analýzu uživatelského prostředí, ze kterého vyplynula změna layoutu portálu. Vzhled portálu nyní působí svěže a odlehčeně, přestože množství zveřejněných informací narostlo.

Úprava uživatelského prostředí a vkládání dalšího obsahu prezentace

Ke změně uživatelského prostředí došlo na základě výše zmíněné analýzy. Hlavní změnou je přirozenější struktura menu a stránek. Nově je portál evidován službou pro měření návštěvnosti NaVrcholu.cz, dále přibyla plně administrovatelná flashová hlavička portálu a mnohé další atraktivní prvky layoutu.

ZŠ Lomnice nad Lužnicí zveřejňuje v prezentační části portálu nemalé množství informací o fungování školy a jejím životě. Doplňování a tvorba obsahu jednotlivých sekcí (stránek, fotogalerií, novinek, atd.) je dlouhodobým úkolem s nezanedbatelnou pracností.

Vývoj uživatelského prostředí pro vkládání hodnocení učiteli

Po té, co byla zprovozněna možnost přidělování rolí jednotlivým uživatelům, nebrání nic tomu, aby uživatelé s rolí „učitel“ mohli vkládat hodnocení svých žáků. Největší změnou této verze je tedy zprovoznění této funkčnosti, která umožňuje učitelům vkládat známky a poznámky svým žákům.

Učitelé mají možnost vkládat známky jednotlivým žákům i hromadně celé třídě. Vložená hodnocení musí být před zveřejněním schválena odpovědným učitelem, ten má také možnost hodnocení upravit či označit jako neplatné (omylem vložené). Pro ulehčení práce učitelů jsme pro ně zhotovili pohled „klasifikační arch“, který zobrazuje hodnocení žáků v přehledné tabulce dle specifikace.

V dalším období budou práce pokračovat na vytváření prostředí pro žáky a jejich rodiče, ve kterém získají přehledné a ověřené informace o svém hodnocení. V souladu s tím, jak budou učitelé vkládat nová hodnocení, provedeme změny uživatelského prostředí učitelů vedoucí ke zrychlení a zkvalitnění jejich práce. Dále dojde k vypracování některých speciálních rolí učitelů tak, aby někteří učitelé (= uživatelé s rolí konkrétního učitele) mohli spravovat vybrané stránky portálu.

Datum vložení: 17. 6. 2020 15:29
Datum poslední aktualizace: 17. 6. 2020 15:30