Portál ZŠ a MŠ Lomnice nad Lužnicí - vývoj III.

Vkládání dalšího obsahu prezentace

ZŠ Lomnice nad Lužnicí zveřejňuje v prezentační části portálu nemalé množství informací o fungování školy a jejím životě. Celý obsah je srozumitelně strukturován díky kvalitní analýze. Doplňování a tvorba obsahu jednotlivých sekcí (stránek, fotogalerií, novinek, atd.) je dlouhodobým úkolem s nezanedbatelnou pracností.

Analýza uživatelských rolí v systému

ZŠ Lomnice nad Lužnicí potřebuje portál, jehož obsah bude generovaný v závislosti na roli přihlášeného uživatele. Proto byla vypracována analýza rolí přistupujících k systému a jejich pravomocí.

Vývoj administračního prostředí pro definování uživatelských rolí

Administrační prostředí bylo rozšířeno o možnost přidělení uživatelských rolí (učitel, žák, rodič). V souvislosti s tímto úkolem byla databáze naplněna ostrými seznamy žáků a učitelů. Dále byla spuštěna možnost registrace uživatelů na portálu. Uživatelům, kteří se zaregistrují, je nyní možné přidělit konkrétní roli v systému.

V dalším období budou práce pokračovat na doplňování obsahu prezentační části portálu (stránky) a především k implementaci pravomocí plynoucích z role přihlášeného uživatele (především prohlížení či přidělování známek a poznámek). Dále dojde k vypracování některých speciálních rolí učitelů tak, aby někteří učitelé (= uživatelé s rolí konkrétního učitele) mohli spravovat vybrané stránky portálu.

Datum vložení: 17. 6. 2020 15:30
Datum poslední aktualizace: 17. 6. 2020 15:31