Portál ZŠ a MŠ Lomnice nad Lužnicí - vývoj II.

V první polovině druhého čtvrtletí byl především formován obsah portálu pro koncové uživatele = návštěvníky. Z tohoto důvodu došlo k vyladění grafického prostředí webu a především k naplnění stránek obsahem (texty, fotogalerie, aktuality).

Po dokončení základního naplnění obsahu pro nepřihlášeného uživatele (=návštěvníka) se další vývoj portálu soustředí na obsloužení přihlášeného uživatele (učitele, žáka, rodiče). V administrační části portálu vzniká nový moduly pro evidenci registrovaných uživatelů portálu (Portál - Uživatelé). Dále vznikají moduly pro evidenci učitelů a žáků. Registrovaní uživatelé budou v případě potřeby přiřazeni k záznamu v modulu Učitelé či Žáci a tím dojde k nadefinování konkrétních rolí pro přihlášeného uživatele. Podobným způsobem budou mapováni rodiče žáků na modul Žáci tak, aby rodiče v portálu získaly přístup k informacím svých dětí, či učitelé k informacím o svých žácích.

V dalším čtvrtletí dojde k rozpracování těchto vazeb (Uživatel – Žák či Uživatel – Učitel) tak, aby přihlášení uživatelé mohli realizovat v portálu různé aktivity (např. prohlížení či udělování známek, prohlížení a editace vzkazů celé třídě či jednotlivcům, atd…). V souvislosti s realizací aktivit přihlášených uživatelů bude muset proběhnout analýza činností (v závislosti na roli přihlášeného uživatele), které zadavatel portálu od aplikace očekává.

Datum vložení: 17. 6. 2020 15:31
Datum poslední aktualizace: 17. 6. 2020 15:32