Portál ZŠ a MŠ Lomnice nad Lužnicí - vývoj I.

V první části prvního čtvrtletí jsme provedli analýzu požadavků na portál včetně analýzy stávajícího webu školy. Následně jsme zajistili kompletní technické řešení chodu portálu (vytvoření webhostingového prostoru, vytvoření databáze a domény) po jehož dokončení dochází k nasazení kostry na míru vytvořeného CMS (Content Management System = systém pro řízení obsahu).

obrázek

Po spuštění CMS byl vyhotoven návrh grafického prostředí portálu a po schválení zapracován do CMS. Postupně jsme vytvořili tři základní moduly pro správu obsahu portálu (Novinky, Fotogalerie, Ohlasy), jejichž instalací do CMS jsme dosáhli stavu, kdy současný front-end (výstup) portálu plně nahradí stávající web školy. Předpokladem je naplnění stránek CMS obsahem.Navíc byl CMS navržen tak, aby co nejvíce usnadnil změnu layoutu a administrátorské přepínání mezi již vytvořenými layouty. Portál tak může být graficky (nikoli obsahově) zcela změněn během několika málo hodin, dle náročnosti dodaného layoutu.

obrázek

Hlavní přidanou hodnotou je komfortní uživavatelské protředí, které umožňuje správu obsahu jednoduchým způsobem, tzv. back-end. Další přidanou hodnotou je otevřenost CMS, která umožňuje relativně snadnou a rychlou tvorbu nových modulů tak, aby pokryli potřeby školy (Žákovská knížka, Rozvrhy, atd...).

obrázekBěhem prvního čtvrtletí tedy došlo ke spuštění nového portálu na adrese www.zsams.lomnicenl.net. Portál po tomto období plně nahradí stávající web školy, navíc s komfortní uživatelskou administrací. Systém, který generuje portál jako svůj výstup, je navržen s maximálním ohledem na další rozšiřitelnost, která je naplánována na další období projektu.

Datum vložení: 17. 6. 2020 15:33
Datum poslední aktualizace: 17. 6. 2020 15:36