Informace o nezapojení školy do celodenní výstražné stávky 27. 11. 2023

Informace o nezapojení školy do celodenní výstražné stávky 27. 11. 2023

Vážení rodiče,

většina našich kolegů se na včerejší pedagogické radě rozhodla do plánované stávky 27. 11. 2023 nevstoupit, a proto v daný den bude chod školy zajištěn v plném rozsahu, včetně MŠ, družiny i školní jídelny.

Důvodem proč nestávkovat je pro většinu pedagogů ZŠ a MŠ Lomnice nad Lužnicí především fakt, že stávkou se takové problémy neřeší a že uzavřením školy vzniknou především problémy rodičům a žákům školy.

Nezapojení do stávky však rozhodně neznamená, že jsou zaměstnanci školy spokojení s plánovanými změnami. Snížení počtu možných hodin výuky na škole a snížení finančních prostředků na provoz škol zásadním způsobem zhorší současný stav výuky, s čímž NEMŮŽEME SOUHLASIT A ROZHODNĚ NESOUHLASÍME!

Více informací k důvodům stávky vyhlášené Českomoravským školským odborovým svazem a podmínkami stávky jsme připravili ZDE , včetně velmi krátkého anonymního dotazníku vás rodičů k dané problematice. Vyplněný dotazník, mně samotnému, pomůže při následném jednání se zástupci MŠMT či krajským úřadem. Velmi děkuji.

Odkaz na podrobnější informace a anketu zákonných zástupců: zakladni-skola-1/pro-rodice/informace-k-planovane-stavce-27112023-1/

Mgr. Tomáš Maruška

Datum vložení: 21. 11. 2023 12:28