Halloween

V úterý 31. 10. proběhl na naší škole projektový den Halloween, v němž se děti zabývaly historií i současností tohoto svátku mrtvých a připomněly si způsob oslavy v naší kultuře - 1. a 2. 11. svátek Všech svatých a Památka zesnulých, lidově Dušičky.

Žáci se během dne v jednotlivých předmětech zabývali způsoby slavení této události v různých částech světa, hledali shodné a odlišné znaky, porovnávali, vytvářeli texty, nebo si rozšiřovali slovní zásobu v cizích jazycích na dané téma. Ale hlavně si užili celý den v nápaditých maskách a kostýmech a také hlasovali o nejkrásnější dýni, kterou někteří zájemci dlabali již předcházející den odpoledne.

Na 1. místě v soutěži o nejlepší dýni se umístila dvojice žákyň 7. tř. Langerová MarieNajdrová Vanesa!

2. místo obsadila žákyně 9. tř. Špongrová Anežka!

3. místo získal zástupce 6. tř. Ouška Pavel!

Výhercům gratulejeme a vy si je i jejich výtvory můžete prohlédnout ve fotogalerii.

Datum vložení: 5. 11. 2023 17:47